Kommunen og økonomien
Rekneskap, inntekter, utgifter, gjeld og investeringar for kommunekonsernet
Styringsparti

Fremskrittspartiet
Kristelig FolkepartiOrdførar
Turid Humlen (H)
Kommunenummer
Kjelde: Wikipedia
Driftsinntekter etter hovudgruppe, kommunekonsern (1000 kr)
Kjelde: SSB 13551
Hovudgrupper (tenesteområde) frå KOSTRA, kommunekonsern (1000 kr)
Fordeling 2025
Sum netto driftsutgifter: 830 048 tusen kr
| Tenesteområde | Kommune | Fylke | Landet | Avvik fylke |
|---|---|---|---|---|
| Helse og omsorg | 37,5 % | 38,4 % | 34,9 % | −0,9 |
| Grunnskule | 23,1 % | 20,1 % | 19,9 % | +3,0 |
| Barnehage | 15,5 % | 11,5 % | 12,9 % | +4,1 |
| Administrasjon | 6,0 % | 6,5 % | 5,7 % | −0,5 |
| Eigedomsforvaltning | 4,8 % | 7,3 % | 8,0 % | −2,5 |
| Sosialsektoren | 3,2 % | 4,2 % | 6,0 % | −1,0 |
| Barnevern | 3,0 % | 2,6 % | 3,4 % | +0,4 |
| Kultur | 1,7 % | 2,7 % | 3,6 % | −0,9 |
| Brann- og ulykkesvern | 1,3 % | 1,5 % | 1,2 % | −0,3 |
| Plan, byggesak og miljø | 1,2 % | 1,1 % | 1,3 % | +0,1 |
| Samferdsel | 1,0 % | 1,8 % | 1,4 % | −0,8 |
| Kyrkje | 0,8 % | 0,9 % | 0,8 % | −0,1 |
| Politisk styring | 0,8 % | 0,9 % | 0,6 % | −0,1 |
| Næringsforvaltning | 0,2 % | 0,5 % | 0,0 % | −0,3 |
Fylke = gjennomsnittleg andel for 27 kommunar i fylket. Landet = alle kommunar samla (SSB-aggregat).
Utvikling over tid
- Helse og omsorg
- Grunnskule
- Barnehage
- Administrasjon
- Eigedomsforvaltning
- Sosialsektoren
- Barnevern
- Kultur
- Brann- og ulykkesvern
- Plan, byggesak og miljø
- Samferdsel
- Kyrkje
- Politisk styring
- Næringsforvaltning
- Kommunale bustader
- Vatn, avløp, renovasjon (VAR)
- Fellesutgifter
Kommunen mot fylkessnittet og landet 2025 (andel, %)
- Kommune
- Landet
- Snitt Møre og Romsdal
| Hovudgruppe | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Andel 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eigedomsforvaltning | 30 480 | 31 456 | 31 204 | 39 911 | 39 683 | 41 889 | 4,8 % |
| Vatn, avløp, renovasjon (VAR) | −7 405 | −10 528 | −11 829 | −11 954 | −21 841 | −18 347 | — |
| Grunnskule | 145 396 | 155 065 | 158 927 | 179 855 | 190 295 | 201 851 | 23,1 % |
| Helse og omsorg | 219 275 | 243 429 | 259 119 | 298 988 | 308 897 | 327 414 | 37,5 % |
| Samferdsel | 8 667 | 10 705 | 12 246 | 11 194 | 8 743 | 8 453 | 1,0 % |
| Barnehage | 104 423 | 104 890 | 111 293 | 124 921 | 123 717 | 135 758 | 15,5 % |
| Kultur | 12 083 | 13 275 | 13 637 | 16 126 | 15 957 | 14 956 | 1,7 % |
| Kommunale bustader | 3 798 | 2 834 | 2 621 | 2 562 | 1 302 | −204 | — |
| Næringsforvaltning | −1 278 | 884 | 1 868 | 956 | 2 338 | 1 628 | 0,2 % |
| Administrasjon | 38 929 | 41 191 | 45 641 | 49 880 | 54 060 | 52 156 | 6,0 % |
| Plan, byggesak og miljø | 6 428 | 6 764 | 9 784 | 9 808 | 10 884 | 10 381 | 1,2 % |
| Sosialsektoren | 13 840 | 16 149 | 17 540 | 29 491 | 31 002 | 27 999 | 3,2 % |
| Brann- og ulykkesvern | 7 125 | 8 213 | 8 004 | 9 518 | 11 016 | 11 101 | 1,3 % |
| Kyrkje | 6 139 | 5 282 | 5 450 | 7 326 | 6 977 | 7 147 | 0,8 % |
| Barnevern | 21 467 | 19 646 | 24 245 | 24 732 | 28 197 | 25 870 | 3,0 % |
| Fellesutgifter | −6 592 | −25 940 | −23 335 | −54 775 | −16 007 | −24 823 | — |
| Politisk styring | 5 223 | 6 717 | 6 621 | 8 062 | 6 969 | 6 819 | 0,8 % |
| Sum netto driftsutgifter | 607 998 | 630 032 | 673 036 | 746 601 | 802 189 | 830 048 | 100 % |
Negative tal tyder at området har høgare inntekter (f.eks. gebyr) enn utgifter. Andel blir rekna ut av summen av område med netto utgift.
Kjelde: SSB 12362
Hovudgrupper (tenesteområde) frå KOSTRA, kommunekonsern (1000 kr)
Fordeling 2025
Sum investeringsutgifter: 113 912 tusen kr
| Tenesteområde | Kommune | Fylke | Landet | Avvik fylke |
|---|---|---|---|---|
| Vatn, avløp, renovasjon (VAR) | 55,4 % | 15,9 % | 23,2 % | +39,5 |
| Samferdsel | 11,2 % | 11,2 % | 8,1 % | −0,0 |
| Kommunale bustader | 9,1 % | 19,4 % | 7,5 % | −10,2 |
| Eigedomsforvaltning | 8,2 % | 18,9 % | 25,4 % | −10,7 |
| Grunnskule | 6,3 % | 10,2 % | 11,9 % | −3,9 |
| Helse og omsorg | 5,5 % | 10,1 % | 6,7 % | −4,6 |
| Administrasjon | 2,1 % | 3,3 % | 2,3 % | −1,2 |
| Kyrkje | 0,8 % | 0,7 % | 0,9 % | +0,1 |
| Barnevern | 0,5 % | 0,2 % | 0,1 % | +0,3 |
| Plan, byggesak og miljø | 0,3 % | 1,2 % | 1,9 % | −0,9 |
| Barnehage | 0,3 % | 2,5 % | 2,7 % | −2,2 |
| Kultur | 0,3 % | 2,5 % | 6,1 % | −2,2 |
Fylke = gjennomsnittleg andel for 27 kommunar i fylket. Landet = alle kommunar samla (SSB-aggregat).
Utvikling over tid
- Vatn, avløp, renovasjon (VAR)
- Samferdsel
- Kommunale bustader
- Eigedomsforvaltning
- Grunnskule
- Helse og omsorg
- Administrasjon
- Kyrkje
- Barnevern
- Plan, byggesak og miljø
- Barnehage
- Kultur
- Næringsforvaltning
- Sosialsektoren
- Brann- og ulykkesvern
- Fellesutgifter
- Politisk styring
Kommunen mot fylkessnittet og landet 2025 (andel, %)
- Kommune
- Landet
- Snitt Møre og Romsdal
| Hovudgruppe | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Andel 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eigedomsforvaltning | 23 735 | 128 966 | 71 082 | 6 563 | 8 104 | 9 350 | 8,2 % |
| Vatn, avløp, renovasjon (VAR) | 9 033 | 8 068 | 18 542 | 23 990 | 28 787 | 63 094 | 55,4 % |
| Grunnskule | 20 308 | 128 142 | 69 582 | 4 370 | 3 924 | 7 203 | 6,3 % |
| Helse og omsorg | 2 136 | 1 442 | 2 027 | 2 877 | 11 037 | 6 231 | 5,5 % |
| Samferdsel | 4 660 | 18 684 | 31 054 | 15 087 | 21 631 | 12 744 | 11,2 % |
| Barnehage | 1 107 | 198 | 0 | 1 329 | 75 | 356 | 0,3 % |
| Kultur | 1 650 | 156 | 0 | 236 | 866 | 341 | 0,3 % |
| Kommunale bustader | 6 272 | 5 044 | 49 451 | 24 066 | 10 576 | 10 420 | 9,1 % |
| Næringsforvaltning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Administrasjon | 1 344 | 1 857 | 2 722 | 1 498 | 5 873 | 2 338 | 2,1 % |
| Plan, byggesak og miljø | 470 | 8 566 | 9 500 | 2 753 | 3 321 | 393 | 0,3 % |
| Sosialsektoren | 0 | 0 | 0 | 372 | 0 | 0 | — |
| Brann- og ulykkesvern | 0 | 220 | 126 | 0 | 0 | 0 | — |
| Kyrkje | 1 480 | 11 448 | 8 183 | 149 | 300 | 906 | 0,8 % |
| Barnevern | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 536 | 0,5 % |
| Fellesutgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Politisk styring | 0 | 0 | 0 | 23 401 | 0 | 0 | — |
| Sum investeringsutgifter | 72 195 | 312 791 | 262 269 | 106 691 | 94 494 | 113 912 | 100 % |
Kjelde: SSB 12362
Arbeidskapitalen viser kommunens likviditet: kor mykje som er igjen av bankinnskot, plasseringar og fordringar når kortsiktig gjeld er betalt.
Arbeidskapital 2025
285 mill. kr
285 449 tusen kr
I prosent av driftsinntektene
26,5 %
40,4 % i 2020
Fylke: 22,5 % · Landet: 25,4 %
Likviditetsgrad 2025
2,56
omløpsmidlar delt på kortsiktig gjeld
Fylke: 2,48 · Landet: 2,82
Endring 2020–2025
−37 mill. kr
-11 %
Utan premieavvik 2025
151 mill. kr
14,0 % av driftsinntektene
Fylke: 14,1 % · Landet: 17,3 %
Omløpsmidlar / kortsiktig gjeld 2025
469 mill. kr
minus 183 mill. kr
- Omløpsmidlar
- Kortsiktig gjeld
- Arbeidskapital
- Utan premieavvik
Arbeidskapital i prosent av driftsinntektene – mot fylkes- og landssnitt
- Kommunen
- Fylkessnitt (Møre og Romsdal)
- Landssnitt
Likviditetsgrad (omløpsmidlar / kortsiktig gjeld) – mot fylkes- og landssnitt
- Kommunen
- Fylkessnitt (Møre og Romsdal)
- Landssnitt
Reell arbeidskapital (utan premieavvik) i prosent av driftsinntektene – mot fylkes- og landssnitt
- Kommunen
- Fylkessnitt (Møre og Romsdal)
- Landssnitt
Snitta er uvekta gjennomsnitt av kommunane sine verdiar (27 kommunar i fylket, 357 i landet). Likviditetsgrad over 1 tyder at omløpsmidlane dekkjer den kortsiktige gjelda.
Kjelde: SSB 13545 – balanserekneskap, kommunekasse (1000 kr). B. Omløpsmidlar (inkl. premieavvik) minus E. Kortsiktig gjeld. Premieavviket (KG61) er utsett pensjonskostnad som ligg i omløpsmidlane, men som må førast som kostnad seinare år – difor viser vi også arbeidskapitalen med premieavviket trekt frå.
Premieavviket er skilnaden mellom innbetalt pensjonspremie og rekneskapsført pensjonskostnad. Det ligg i omløpsmidlane og løftar arbeidskapitalen, men må førast som kostnad seinare år. Her er det målt i prosent av arbeidskapitalen, så du ser kor stor del av handlingsrommet som eigentleg er utsett pensjonskostnad. Lågt premieavvik er betre.
Premieavvik 2025
135 mill. kr
av ein arbeidskapital på 285 mill. kr
Andel av arbeidskapitalen
47,1 %
2020: 12,3 %
Fylke og land 2025
84,9 %
Landet: 61,0 %
Mot landssnittet
−13,9 pp
+34,8 pp sidan 2020
- Kommunen
- Fylkessnitt (Møre og Romsdal)
- Landssnitt
Snittene er uvekta gjennomsnitt av kommunane sine andelar av eigen arbeidskapital (26 kommunar i fylket, 346 i landet i 2025).
Kjelde: SSB 13545 – balanserekneskap, kommunekasse (1000 kr), post B.3.4 Premieavvik.
Disposisjonsfondet er kommunens frie sparepengar – buffer mot svikt i inntekter eller uføresette utgifter. Eit fond på under 5 % av driftsinntektene blir ofte rekna som lågt.
Andel av driftsinntektene 2025
6,1 %
2020: 12,5 %
Disposisjonsfond 2025
66 mill. kr
66 268 tusen kr
Fylke og land 2025
10,7 %
Landet: 12,0 %
Endring 2020–2025
−6,4 pp
prosentpoeng
- Kommunen
- Fylkessnitt (Møre og Romsdal)
- Landssnitt
Snitta er uvekta gjennomsnitt av kommunane sine andelar (27 kommunar i fylket, 357 i landet i 2025). Færre kommunar i tidlege år skuldast kommune- og fylkessamanslåingar.
Kjelde: SSB 13545 – C.1.1 Disposisjonsfond, kommunekasse, målt mot brutto driftsinntekter.
Disposisjonsfondet er fritt, mens bundne driftsfond og investeringsfond er øyremerkte midlar som berre kan brukast til bestemte føremål.
Sum fond 2025
162 mill. kr
161 631 tusen kr
Andel av driftsinntektene
15,0 %
2020: 23,0 %
Fylke og land 2025
17,3 %
Landet: 20,6 %
Del disposisjonsfond 2025
41 %
av alle fonda er frie midlar
- Disposisjonsfond
- Bundne driftsfond
- Ubunde investeringsfond
- Bundne investeringsfond
Sum fond i prosent av driftsinntektene – mot fylkes- og landssnitt
- Kommunen
- Fylkessnitt (Møre og Romsdal)
- Landssnitt
| Fond 2025 | 1000 kr | Andel av fonda |
|---|---|---|
| Disposisjonsfond | 66 268 | 41,0 % |
| Bundne driftsfond | 30 158 | 18,7 % |
| Ubunde investeringsfond | 58 283 | 36,1 % |
| Bundne investeringsfond | 6 922 | 4,3 % |
| Sum fond | 161 631 | 100 % |
Kjelde: SSB 13545 – balanserekneskap, kommunekasse (1000 kr): C.1.1 Disposisjonsfond, C.1.2 Bundne driftsfond, C.2.1 Ubunde investeringsfond og C.2.2 Bundne investeringsfond. Snittene er uvekta gjennomsnitt av kommunane (357 i landet).
Renteutgifter og avdrag i kroner, og kor mange prosent av lånegjelda kommunen faktisk betaler i rente. Lånegjeld er langsiktig gjeld utanom pensjonsforpliktingar, som ikkje ber renter.
Renteutgifter 2025
52 mill. kr
5 378 kr per innbyggjar
19 mill. kr i 2020
Rente av lånegjelda
3,77 %
av 1 394 mill. kr i lånegjeld
Fylket: 4,38 % · Landet: 4,29 %
Netto renteutgifter
44 mill. kr
etter 8 mill. kr i renteinntekter og 0 mill. kr i utbytte
3,17 % av lånegjelda
Avdrag på lån
49 mill. kr
3,53 % av lånegjelda i året
Nedbetalingstid i dette tempoet: 28,3 år
Renter og avdrag i alt
102 mill. kr
10 419 kr per innbyggjar
9,49 % av driftsinntektene
Kva kostar høgare rente?
Rekna på lånegjelda i 2025 (1 394 mill. kr). Mange kommunar har delar av gjelda bunden eller rentesikra, så dette er kostnaden når heile lånegjelda får den nye renta.
+1 prosentpoeng rente
14 mill. kr
1 428 kr per innbyggjar · 1,30 % av driftsinntektene
+2 prosentpoeng rente
28 mill. kr
2 856 kr per innbyggjar · 2,60 % av driftsinntektene
+3 prosentpoeng rente
42 mill. kr
4 284 kr per innbyggjar · 3,90 % av driftsinntektene
Utvikling i lånegjelda
Lånegjelda per innbyggjar gjekk frå 116 143 kr i 2020 til 142 798 kr i 2025 – ein vekst på 23,0 % (26 655 kr per innbyggjar).
Gjeld i kommunekonsernet
Kommunekassa viser berre gjelda kommunen sjølv har i balansen. Konsernet tek òg med kommunale føretak (KF) og kommunen sin del av interkommunale selskap (IKS), der mykje av gjelda til vatn, avløp, bustader og bygg ofte ligg.
Kommunekassa 2025
142 798 kr
1 394 mill. kr i lånegjeld
Konsernet 2025
142 798 kr
1 394 mill. kr i lånegjeld
Landet: 134 042 kr
Tillegg i føretak og IKS
0 kr
0,0 % meir enn kommunekassa
- Kommunekassa
- Konsernet
- Landssnitt konsern
Rentesjokk
Kva ville lånegjelda kosta om heile gjelda blei prisa til dagens rentenivå? Kommunen betaler 3,77 % i snitt i dag, mens budsjettrenta for 2026 ligg kring 5,3 %.
Rentenivå · 1 394 mill. kr i lånegjeld
Rente: 5,3 %
Renteutgifter i dag
52 mill. kr
Med 5,3 %
74 mill. kr
Endring per innbyggjar
+2 191 kr
Del av driftsinntektene
+1,99 %
Ei rente på 5,3 % ville kosta 21 mill. kr meir i året enn i dag – 2 191 kr per innbyggjar, eller om lag 25 årsverk i tenestene.
Rente av lånegjelda: nr. 25 av 27 i fylket (høgast: Hareid 5,78 % · lågast: Averøy 3,56 % · median 4,36 %)
Lånegjeld per innbyggjar: nr. 16 av 27 i fylket (høgast: Hareid 220 916 kr · lågast: Vestnes 102 010 kr · median 148 423 kr)
Lånegjeld i konsernet per innbyggjar: nr. 16 av 27 i fylket (høgast: Molde 262 639 kr · lågast: Vestnes 102 010 kr · median 148 423 kr)
Renter og avdrag per innbyggjar: nr. 18 av 27 i fylket (høgast: Hareid 19 532 kr · lågast: Vestnes 8 582 kr · median 11 057 kr)
Renter og avdrag i kroner, med rentesatsen
- Avdrag
- Rente av lånegjeld
- Renteutgifter
Rentesatsen mot fylket og landet
- Fylkessnitt (Møre og Romsdal)
- Kommunen
- Landssnitt
- Netto renter
Frå 2020 til 2025 gjekk renta kommunen betaler frå 1,75 % til 3,77 % av lånegjelda, og renteutgiftene frå 19 mill. kr til 52 mill. kr i året – ein endring på 34 mill. kr, eller 3 349 kr per innbyggjar.
Kjelder: SSB 13543 (økonomisk oversikt drift: renteutgifter, renteinntekter, utbytte og avdrag) og 13545 (balanse, både kommunekassa og den konsoliderte konsernrekneskapen). Hovudtala gjeld kommunekassa, same grunnlag som arbeidskapital og fond elles i appen, og finst frå 2020. Lånegjeld = langsiktig gjeld minus pensjonsforpliktingar. Renta er ein implisitt rentesats: renteutgifter delt på lånegjelda ved årsslutt, så nye lån tekne opp sent i året kan trekkje satsen litt ned. Fylkes- og landssnitta er vekta, det vil seie summen av kroner delt på summen av gjeld.
Kor mange kvadratmeter formålsbygg kommunen eig og leiger, kva ho brukar på vedlikehald, drift, reinhald og energi per kvadratmeter, og kor stort vedlikehaldsetterslepet kan vere.
Eigd areal 2025
58 248 m²
+ 0 m² leigd = 58 248 m² i alt
Areal per innbyggjar
5,97 m²
9 759 innbyggjarar
Fylket: 5,63 m² · Landet: 4,95 m²
Vedlikehald per m²
28 kr
2 mill. kr i alt
Fylket: 86 kr · Landet: 141 kr
Normkrav 2025
173–295 kr
verdibevarande vedlikehald per m²
Kommunen manglar 145–267 kr per m² i året
Anslått etterslep 2015–2025
52–100 mill. kr
5 343–10 279 kr per innbyggjar
895–1 722 kr per m²
Driftsutgifter per m²
222 kr
Landet: 796 kr
Reinhald per m²
74 kr
Landet: 194 kr
Energi per m²
44 kr
Landet: 145 kr
Del av driftsutgiftene
5,3 %
netto til eigedomsforvaltning
771 kr per innbyggjar
Areal per innbyggjar: nr. 15 av 24 i fylket (høgast: Fjord 12,99 m² · lågast: Averøy 4,14 m² · median 6,10 m²)
Vedlikehald per m²: nr. 19 av 24 i fylket (høgast: Sunndal 187 kr · lågast: Surnadal 19 kr · median 56 kr)
Anslått etterslep per innbyggjar (høgt anslag): nr. 12 av 24 i fylket (høgast: Sande 19 261 kr · lågast: Ålesund 581 kr · median 10 136 kr)
Kva slags bygg eig kommunen? 2025
- Eigd
- Leigd
Areal over tid – eigd og leigd
- Eigd
- Leigd
- Per innbyggjar
Vedlikehald per m² mot normkravet
- Fylkessnitt (Møre og Romsdal)
- Kommunen
- Landssnitt
- Norm 100 kr (2009)
- Norm 170 kr (2009)
Kor mykje manglar kvart år? Differansen mellom normkravet og faktisk vedlikehald
- Høgt anslag
- Lågt anslag
Summerer vi åra 2015–2025, hamnar det anslåtte etterslepet mellom 52 mill. kr og 100 mill. kr – det vil seie 895–1 722 kr per kvadratmeter eller 5 343–10 279 kr per innbyggjar. År der kommunen brukar meir enn norma trekkjer etterslepet ned igjen.
Kjelder: SSB 11906 (areal på kommunale formålsbygg, eigd og leigd), 12051 (nøkkeltal per kvadratmeter) og 12905 (utgifter til forvaltning, drift og vedlikehald). Formålsbygga er administrasjonslokale, barnehagar, skular, institusjonar, idrettsbygg og kulturbygg.
Slik er etterslepet rekna ut: KS og Multiconsult sin rettleiar for verdibevarande vedlikehald opererer med 100 kr per m² i året ved 30 års levetid og 170 kr per m² ved 60 års levetid (inkludert nødvendig oppgradering), i 2009-kroner. Normtala er prisjusterte til kvart år med SSB sin byggjekostnadsindeks for bustadblokk 08655 , og etterslepet er summen av (norm − faktisk vedlikehald) × areal for åra vi har tal for. Dette er eit anslag, ikkje ei tilstandsvurdering: ein kommune kan ha brukt pengane målretta på dei dårlegaste bygga, eller ha bygg som er nye nok til å tole lite vedlikehald. Nasjonalt reknar RIF og Multiconsult eit oppgraderingsbehov på kring 168 milliardar kroner for kommunale bygg.
År der fonda eller arbeidskapitalen fall kraftig i Sula, 2020–2025.
2025 · Markert fallArbeidskapitalen fall 1,1 % frå 2024 til 2025
Frå 289 mill. kr til 285 mill. kr – ein nedgang på 2,2 prosentpoeng av driftsinntektene (28,7 % → 26,5 %).
Fall i arbeidskapitalen tyder at omløpsmidlane minkar eller at den kortsiktige gjelda veks, og gir mindre handlingsrom på kort sikt.
2025 · Markert fallFonda fall 5,4 % frå 2024 til 2025
Frå 171 mill. kr til 162 mill. kr – ein nedgang på 2,0 prosentpoeng av driftsinntektene (17,0 % → 15,0 %).
Fall i fonda tyder oftast at kommunen har brukt oppsparte midlar til å dekkje underskot i drifta eller eigenkapital i investeringar.
2024 · Markert fallArbeidskapitalen fall 1,8 % frå 2023 til 2024
Frå 294 mill. kr til 289 mill. kr – ein nedgang på 2,4 prosentpoeng av driftsinntektene (31,1 % → 28,7 %).
Fall i arbeidskapitalen tyder at omløpsmidlane minkar eller at den kortsiktige gjelda veks, og gir mindre handlingsrom på kort sikt.
2024 · Kraftig fallFonda fall 21,0 % frå 2023 til 2024
Frå 216 mill. kr til 171 mill. kr – ein nedgang på 5,9 prosentpoeng av driftsinntektene (22,9 % → 17,0 %).
Fall i fonda tyder oftast at kommunen har brukt oppsparte midlar til å dekkje underskot i drifta eller eigenkapital i investeringar.
2023 · Kraftig fallArbeidskapitalen fall 11,2 % frå 2022 til 2023
Frå 331 mill. kr til 294 mill. kr – ein nedgang på 5,9 prosentpoeng av driftsinntektene (37,0 % → 31,1 %).
Fall i arbeidskapitalen tyder at omløpsmidlane minkar eller at den kortsiktige gjelda veks, og gir mindre handlingsrom på kort sikt.
2023 · Markert fallFonda fall 7,6 % frå 2022 til 2023
Frå 234 mill. kr til 216 mill. kr – ein nedgang på 3,3 prosentpoeng av driftsinntektene (26,2 % → 22,9 %).
Fall i fonda tyder oftast at kommunen har brukt oppsparte midlar til å dekkje underskot i drifta eller eigenkapital i investeringar.
2022 · Kraftig fallArbeidskapitalen fall 10,2 % frå 2021 til 2022
Frå 369 mill. kr til 331 mill. kr – ein nedgang på 5,6 prosentpoeng av driftsinntektene (42,6 % → 37,0 %).
Fall i arbeidskapitalen tyder at omløpsmidlane minkar eller at den kortsiktige gjelda veks, og gir mindre handlingsrom på kort sikt.
Eit år blir markert når verdien fell meir enn 25 % frå året før, eller med meir enn 2 prosentpoeng av driftsinntektene. Tala er henta frå KOSTRA-balansen (SSB 13545) og brutto driftsinntekter.
Kor Sula rangerer blant fylkets kommunar på likviditetsgrad, arbeidskapital, gjeldsgrad og premieavvik.
Likviditetsgrad
Omløpsmidlar delt på kortsiktig gjeld. Høgare er betre.
6. av 27
i fylket i 2025 · 2,56
Fylkessnitt: 2,48
Landssnitt: 2,82
Nr. 183 av 357 i landet
Arbeidskapital i % av driftsinntektene
Omløpsmidlar minus kortsiktig gjeld, målt mot driftsinntektene. Høgare er betre.
7. av 27
i fylket i 2025 · 26,5 %
Fylkessnitt: 22,5 %
Landssnitt: 25,4 %
Nr. 138 av 357 i landet
Total gjeld i % av driftsinntektene
Langsiktig gjeld (inkl. pensjonsforpliktingar) pluss kortsiktig gjeld, målt mot driftsinntektene. Lågare er betre.
11. av 27
i fylket i 2025 · 243,6 %
Fylkessnitt: 248,9 %
Landssnitt: 235,9 %
Nr. 210 av 357 i landet
Premieavvik i % av arbeidskapitalen
Pensjonskostnad som er skuva fram i tid og ligg i omløpsmidlane. Målt mot arbeidskapitalen viser det kor stor del av handlingsrommet som eigentleg er utsett pensjonskostnad. Lågare er betre.
11. av 26
i fylket i 2025 · 47,1 %
Fylkessnitt: 84,9 %
Landssnitt: 61 %
Nr. 229 av 346 i landet
Rangeringa gjeld siste publiserte rekneskapsår og samanliknar balansetala i kommunekassa mot brutto driftsinntekter. Snitta er uvekta gjennomsnitt.
| År | Inntekter | Utgifter | Investeringar | Lån | Gjeld | Premieavvik |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 797 472 | 792 907 | 48 554 | 1 828 715 | 127 116 | 39 667 |
| 2021 | 865 573 | 828 889 | 183 825 | 1 939 626 | 130 222 | 60 315 |
| 2022 | 894 863 | 860 010 | 191 187 | 2 051 661 | 150 876 | 82 851 |
| 2023 | 944 718 | 949 646 | 100 128 | 2 094 097 | 144 776 | 137 972 |
| 2024 | 1 007 519 | 1 033 735 | 86 390 | 2 258 141 | 159 377 | 146 501 |
| 2025 | 1 078 888 | 1 063 522 | 105 491 | 2 445 246 | 183 285 | 134 519 |
Helse og omsorg
Fastlegedekning, bemanning i omsorga og utviklinga i folketalet
Kor mange som står på ei fastlegeliste utan fast lege, kor lange listene er og kor mykje ledig kapasitet fastlegane har. Tal for 2025.
Utan fast lege
0 %
0 innbyggjarar · landet 2,1 %
Innbyggjarar per fastlege
862
Landet 946 · Møre og Romsdal 853
Fastlegeavtalar
10
0 lister utan fast lege
Reservekapasitet (100 = fullt)
105
3 opne lister · 2,98 konsultasjonar per innbyggjar
Del av innbyggjarane utan fast lege
- Landet
- Møre og Romsdal
- Sula
Innbyggjarar per fastlege
- Landet
- Sula
Innbyggjarar utan fast lege: nummer 262 av 351 kommunar i landet (høgast først). Verst: Nesna 56,6 % · best: Unjárga - Nesseby 0 %
Innbyggjarar per fastlege: nummer 127 av 351 kommunar i landet (høgast først). Verst: Grue 1 660 · best: Utsira 170
Reservekapasitet (100 = fullt): nummer 251 av 351 kommunar i landet (lågast først). Verst: Nesna 67 · best: Namsskogan 277
Kjelde: SSB tabell 12005 – fastlegelister og fastlegekonsultasjonar, 2015–2025.
Kor mange plassar og kor store einingar kommunen har, og kor mange brukarar det er per årsverk, målt mot dei som skal bruke tenestene – med fylkes- og landssnitt og plassering i fylket.
Bemanning: kor mange brukarar det er per årsverk
Dei tre tala folk kjenner frå kuttdebatten – barn per vaksen i barnehagen, elevar per lærar og brukarar per årsverk i eldreomsorga – med fylkes- og landssnitt og plassering i fylket.
Barn per årsverk i barnehage
Barn korrigert for alder per årsverk til grunnbemanning, alle barnehagar. Barn under tre år tel som to, slik bemanningsnorma gjer. Norma er maks 6,0.
6,0 barn
2025
Møre og Romsdal: 5,7
Landet: 5,7
Nr. 1 av 27 i fylket (høgast: Sula 6,0 · lågast: Smøla 4,2) – lågt tal tyder betre bemanning
Barn med plass
567
Årsverk til grunnbemanning
134,8
Årsverk i alt
157,0
Barnehagelærarar av grunnbemanninga
40,1 %
Bemanningsnorm
6,0 barn
Pedagognorm
43 %
- Kommunen
- Landet
- Møre og Romsdal
Elevar per lærarårsverk
Elevar i kommunale grunnskular delt på avtalte lærarårsverk. Den stipla linja viser elevar per årsverk når alle tilsette i grunnskulesektoren er med, og dei lyse linjene viser tala når lange fråvær er trekte frå – gapet er bemanninga som ikkje er på jobb.
9,2 elevar
2025
Møre og Romsdal: 8,4
Landet: 8,8
Nr. 4 av 27 i fylket (høgast: Ålesund 9,7 · lågast: Fjord 4,8) – lågt tal tyder betre bemanning
Elevar
1 308
Lærarårsverk
142,7
Lærarårsverk utan lange fråvær
129,8
Årsverk i sektoren
204,9
Av dei assistentårsverk
45,2
Elevar per årsverk i sektoren
6,4
- Kommunen
- Landet
- Møre og Romsdal
- Per lærarårsverk utan lange fråvær
- Per årsverk i heile sektoren
- Per årsverk utan lange fråvær
Brukarar per årsverk i omsorgstenesta
Brukarar av omsorgstenester per årsverk i tenesta, rekna om frå SSB sitt nøkkeltal «årsverk per brukar». Høgt tal tyder fleire brukarar på kvart årsverk.
1,72 brukarar
2025
Møre og Romsdal: 1,76
Landet: 1,72
Nr. 11 av 27 i fylket (høgast: Aure 3,03 · lågast: Gjemnes 0,97) – lågt tal tyder betre bemanning
Årsverk per brukar
0,58
Brukarar av heimetenester
484
Brukarar av institusjonstenester
21
Årsverk i helse og omsorg
354,1
Med helsefagleg utdanning
67,9 %
Innbyggjarar 80+
436
- Kommunen
- Landet
- Møre og Romsdal
Bryt kommunen barnehagenorma?
Barnehagelova krev maks 6,0 barn per årsverk til grunnbemanning (bemanningsnorma) og minst 43 prosent barnehagelærarar i grunnbemanninga (pedagognorma). Tala gjeld alle barnehagane i kommunen, både kommunale og private.
Bemanningsnorma (maks 6,0 barn per årsverk): innanfor norma alle år frå 2019
Siste år: 6,0 barn per årsverk.
Pedagognorma (minst 43 % barnehagelærarar): brote i 2019 (41,5 %), 2020 (39,8 %), 2022 (39,8 %), 2023 (41,3 %), 2025 (40,1 %)
Siste år: 40,1 % barnehagelærarar av grunnbemanninga.
Bemanning over tid: 2020–2025
Kor mange årsverk kommunen har fått eller mista, og om brukartalet gjekk same veg. Grønt er fleire årsverk per brukar, raudt er færre.
| Sektor | Årsverk 2025 | Endring i årsverk | Endring i brukartal | Årsverk Møre og Romsdal | Årsverk landet |
|---|---|---|---|---|---|
| Barnehage – årsverk til grunnbemanning | 134,8 | −1,3−1,0 % | −36−6,0 % | −0,5 % | −0,8 % |
| Grunnskule – lærarårsverk | 142,7 | +7,9+5,9 % | −32−2,4 % | −0,5 % | −1,7 % |
| Helse og omsorg – årsverk | 354,1 | +53,3+17,7 % | −23−4,4 % | +9,5 % | +11,8 % |
Barnehage: 1,3 færre årsverk til grunnbemanning (−1,0 %) med færre barn med plass (−6,0 %). Grunnskule: 7,9 fleire lærarårsverk (+5,9 %) med færre elevar (−2,4 %). Helse og omsorg: 53,3 fleire årsverk (+17,7 %) med færre tenestemottakarar (−4,4 %). Årsverkstala for helse og omsorg er rekna frå KOSTRA sitt tal på årsverk per 10 000 innbyggjarar, så dei er eit nært anslag. Siste år med tal er 2025.
Kuttkalkulator
Kva skjer med barn per vaksen, elevar per lærar og brukarar per årsverk om kommunen tar vekk årsverk? Brukartalet er halde fast, slik eit budsjettkutt verkar på kort sikt.
Barnehage · 135 årsverk til grunnbemanning i dag
Kutt: 0 årsverk (0,0 %)
I dag
6,0
Etter kutt
6,0
Møre og Romsdal
5,7
Norm
6,0
Dra i linja for å sjå kva eit kutt gjer med barn per årsverk.
Grunnskule · 143 lærarårsverk i dag
Kutt: 0 årsverk (0,0 %)
I dag
9,2
Etter kutt
9,2
Møre og Romsdal
8,4
Landet
8,8
Dra i linja for å sjå kva eit kutt gjer med elevar per lærarårsverk.
Helse og omsorg · 354 årsverk i dag
Kutt: 0 årsverk (0,0 %)
I dag
1,72
Etter kutt
1,72
Møre og Romsdal
1,76
Landet
1,72
Dra i linja for å sjå kva eit kutt gjer med brukarar per årsverk.
Kor mange brukar tenestene
Talet på barn, elevar og mottakarar av omsorgstenester i kommunen – nemnaren bak bemanningstala over. Ein person kan ta imot både heimetenester og institusjonstenester, så dei to omsorgsseriane kan overlappe.
- Barn i barnehage
- Brukarar av heimetenester
- Brukarar av institusjonstenester
- Elevar i kommunal skule
Kjelder: SSB 14522 (barn i barnehage), 11971 (elevar i kommunale grunnskular) og 11645 (brukarar av omsorgstenester per 31.12.).
Barnehagedekning
Del av barna 1–5 år som har barnehageplass, uavhengig av om barnehagen er kommunal eller privat.
100,5 %
2025
Møre og Romsdal: 96,2
Landet: 94,5
Nr. 2 av 27 i fylket (høgast: Gjemnes 100,9 · lågast: Rauma 90,7)
Barn med plass
567
1–2 år
98,6 %
3–5 år
101,7 %
Barn 1–5 år
545
- Kommunen
- Landet
- Møre og Romsdal
Barn per skule
Elevar i kommunale grunnskular delt på talet på skular. Mange elevar per skule tyder større skular og færre grendeskular.
327,0 elevar
2025
Møre og Romsdal: 193,0
Landet: 247,9
Nr. 1 av 27 i fylket (høgast: Sula 327,0 · lågast: Sande 74,3)
Elevar
1 308
Skular
4
Barn 6–15 år
1 422
- Kommunen
- Landet
- Møre og Romsdal
Sjukeheim og omsorgsbustad per 100 over 80 år
Disponible sjukeheimsplassar pluss bebuarar i bustader kommunen disponerer til pleie- og omsorgsformål, målt mot innbyggjarar 80 år og over.
40,4 plassar
2025
Møre og Romsdal: 32,8
Landet: 29,7
Nr. 5 av 27 i fylket (høgast: Sande 48,2 · lågast: Fjord 18,1)
Sjukeheimsplassar
16
Omsorgsbustader
160
Innbyggjarar 80+
436
Berre sjukeheim per 100
3,7
Berre omsorgsbustad per 100
36,7
Av dei i bustad er 80+
47,5 %
- Kommunen
- Landet
- Møre og Romsdal
Kulturskuleplassar per 100 barn 6–18 år
Elevplassar i kommunens kulturskule målt mot talet på barn og unge 6–18 år. Éin elev kan ha fleire plassar.
13,0 plassar
2025
Møre og Romsdal: 22,3
Landet: 14,7
Nr. 23 av 27 i fylket (høgast: Smøla 64,5 · lågast: Haram 0,0)
Elevplassar
236
Elevar
206
Barn 6–18 år
1 814
- Kommunen
- Landet
- Møre og Romsdal
Barnehagen møter barna
Talet på barn 1–5 år i Sula veks frå 545 i 2025 til 577 i 2050 – ei endring på 5,9 %. Held kommunen dei 567 barnehageplassane ho har i dag, fell dekninga frå 104,0 til 98,3 plassar per 100 barn. For å halde dagens dekning trengst 600 plassar – 33 fleire enn i dag.
- Barn 1–5 år
- Plassar for same dekning
Den raude stipla linja er dagens tal på plassar. Framskrivinga er SSB sitt hovudalternativ (tabell 14288), og talet på barn med plass kjem frå SSB 14522. Dekninga her er barn med plass delt på innbyggjarar 1–5 år i kommunen, og kan avvike litt frå SSB sitt offisielle dekningstal fordi barn kan ha plass i ein annan kommune.
Skulane møter elevane
Talet på barn 6–15 år i Sula fell frå 1 422 i 2025 til 1 266 i 2050 – ei endring på −11,0 %. Med same del av barna i kommunal skule (92,0 %) blir det 1 165 elevar, ned 143 frå 1 308 i dag. Held kommunen dei 4 skulane ho har, fell snittet frå 327,0 til 291,2 elevar per skule. For å halde dagens skulestorleik trengst 3,6 skular – 0,4 færre enn i dag.
- Barn 6–15 år
- Elevar
- Elevar per skule
Den raude stipla linja er dagens snitt på 327,0 elevar per skule. Elevtalet er framskrive ved å halde dagens del av barna i kommunal skule konstant (resten går i private skular eller i ein annan kommune). Framskrivinga er SSB sitt hovudalternativ (tabell 14288), og skule- og elevtala kjem frå SSB 11971.
Eldrebølgja møter plassane
Talet på innbyggjarar 80 år og over i Sula veks frå 436 i 2025 til 967 i 2050 – ei endring på 121,8 %. Held kommunen dei 176 sjukeheimsplassane og omsorgsbustadene ho har i dag, fell dekninga frå 40,4 til 18,2 plassar per 100 over 80 år. For å halde dagens dekning trengst 391 plassar – 215 fleire enn i dag.
- Innbyggjarar 80+
- Plassar for same dekning
Den raude stipla linja er dagens tal på plassar og omsorgsbustader til saman. Framskrivinga er SSB sitt hovudalternativ (tabell 14288). Plassane er haldne konstante med vilje – poenget er å vise gapet som veks dersom kommunen ikkje byggjer ut.
Bemanningstala kjem frå KOSTRA 11981 (årsverk i grunnskulesektoren), 12209 (årsverk per brukar i omsorgstenesta) og 11645 (brukarar av omsorgstenester). «Utan lange fråvær» er avtalte årsverk minus sjukmeldingar og permisjonar over eitt år – differansen er stillingar kommunen har, men som ikkje er på jobb. Snitta for fylket og landet er rekna av summen av elevar og årsverk, så store kommunar veg mest. Kjelder: SSB 13502 , 11971 , 11875 , 14523 , 04469 . Skule- og elevtal gjeld kommunale grunnskular. Befolkningstala er per 1. januar i same år (SSB 07459), og barnehagedekninga kan passere 100 prosent i kommunar som tar imot barn frå nabokommunar. Statistikkbanken har ikkje tal på sjølve omsorgsbustadene, så talet på omsorgsbustader her er bebuarar i bustader kommunen disponerer til pleie- og omsorgsformål (SSB 04469). Dei bur der i alle aldrar – ikkje berre dei eldste – og kortet viser kor stor del av dei som er 80 år og over.
Lønstakarar som jobbar i Noreg utan å vere registrert busett (korttidsopphald under seks månader, pendlarar frå utlandet m.m.). SSB publiserer desse tala berre per fylke – dei inngår ikkje i kommunens arbeidsplass- og pendlingstal over, som berre omfattar registrert busette.
Ikkje-busette lønstakarar 2025
5 124
i Møre og Romsdal, 4. kvartal
Andel av alle sysselsette i fylket
4,1 %
Landet: 3,2 %
Største opphavsland
Polen
2 145 personar (42 %)
Største næring
Industri
2 174 personar
Kva land kjem dei frå? (2025)
Kva næringar jobbar dei i? (2025)
Andel ikkje-busette lønstakarar av alle sysselsette, 2008–2025
- Møre og Romsdal
- Landet
Fylkestal finst berre frå året fylket blei oppretta med dagens grenser; landstalet går lenger tilbake.
Kjelder: SSB 11610 (landbakgrunn, sysselsette 20–66 år) og 11612 (næring, 15–74 år), 4. kvartal. «Noreg» = norske statsborgarar/norskfødde som ikkje er registrert busett.
Barn og unge
Alderssamansetjing, barnehage og skule, og barn i låginntektsfamiliar
Kor mange barn og eldre er det per 100 i yrkesaktiv alder, og kor raskt eldest befolkninga?
Barn og eldre per 100 yrkesaktive 2026
Tal på barn/unge (0–19 år) og eldre (67+) per 100 innbyggjarar i yrkesaktiv alder (20–66 år). Høgare tal tyder fleire barn og eldre i forhold til dei yrkesaktive.
Kommunen
73,8
per 100 yrkesaktive
Barn/unge 45,7 · Eldre 28,1
Møre og Romsdal
71,7
per 100 yrkesaktive
Barn/unge 38,2 · Eldre 33,5
Landet
64,1
per 100 yrkesaktive
Barn/unge 36,1 · Eldre 28,0
Kommunen har 9,7 fleire barn og eldre per 100 yrkesaktive enn landet og 2,1 fleire enn fylkessnittet.
- Barn og unge 0–19 år
- Eldre 67 år og over
Aldring framover: venta gjennomsnittsalder til 2050
Heltrukne linjer er faktisk utvikling, stipla linjer er SSBs hovudalternativ (MMMM) i 2024-framskrivinga.
2030
40,6 år
+1,0 år frå 2026 · barn og eldre per 100: 71,4
2040
42,7 år
+3,1 år frå 2026 · barn og eldre per 100: 72,5
2050
44,3 år
+4,7 år frå 2026 · barn og eldre per 100: 80,7
- Kommunen
- Fylket
- Landet
Kjelder: SSB 07459 (befolkning etter alder) og 14288 (framskrive folkemengde, hovudalternativet). 105+ blir rekna som 105 år.
Kor jamt inntekta etter skatt er fordelt mellom hushalda i Sula, og kor mange hushald som ligg i kvar inntektsgruppe i landet.
Gini-koeffisient
0,208
2013: 0,198
Fylke og land
0,227
Landet: 0,248
P90/P10
2,400
Landet: 2,800
Barn i vedvarande låginntekt
6,8 %
141 barn · landet 10,2 %
Låg- og høginntektshushald
25,9 %
i dei tre lågaste gruppene · 35,1 % i dei tre høgaste
Gini-koeffisienten måler kor skeivt inntekta er fordelt: 0 tyder at alle hushald har like mykje å leve av etter skatt, 1 at eitt hushald har all inntekta. Norske kommunar ligg typisk mellom 0,20 og 0,30 – og eit lågare tal enn landet tyder at skilnadene i kommunen er mindre enn elles i landet.
P90/P10 viser kor mange gonger meir hushaldet på 90. persentil har enn hushaldet på 10. persentil. Begge måla byggjer på inntekt etter skatt per forbrukseining, så store hushald blir samanliknbare med små.
Gini-koeffisient over tid – mot fylkes- og landssnitt
Fylkeslinja har brot i 2020–2023 fordi kommunen då høyrde til eit anna fylke etter regionreforma.
- Kommunen
- Fylkessnitt (Møre og Romsdal)
- Landet
Inntektsgrupper 2024 – kor mange prosent av hushalda som ligg i kvar tidels-gruppe i landet
Gruppe 1 er dei 10 % av hushalda i landet med lågast inntekt etter skatt, gruppe 10 dei 10 % med høgast. Den stipla linja på 10 % er ei heilt gjennomsnittleg kommune.
| Inntektsgruppe | Inntekt etter skatt (heile landet) | Andel av hushalda | Mot landet |
|---|---|---|---|
| Gruppe 1 (lågast) | 0 kr – 294 900 kr | 7,7 % | −2,3 pp |
| Gruppe 2 | 294 900 kr – 372 000 kr | 9,8 % | −0,2 pp |
| Gruppe 3 | 372 000 kr – 462 600 kr | 8,4 % | −1,6 pp |
| Gruppe 4 | 462 600 kr – 564 300 kr | 8,4 % | −1,6 pp |
| Gruppe 5 | 564 300 kr – 676 100 kr | 9,9 % | −0,1 pp |
| Gruppe 6 | 676 100 kr – 811 000 kr | 10,1 % | +0,1 pp |
| Gruppe 7 | 811 000 kr – 971 900 kr | 10,7 % | +0,7 pp |
| Gruppe 8 | 971 900 kr – 1 156 100 kr | 13,1 % | +3,1 pp |
| Gruppe 9 | 1 156 100 kr – 1 434 000 kr | 12,2 % | +2,2 pp |
| Gruppe 10 (høgast) | over 1 434 000 kr | 9,8 % | −0,2 pp |
Barn i hushald med vedvarande låginntekt – 2011-2013 til 2022-2024
Andel barn 0–17 år som bur i hushald med inntekt under 60 % av medianen i heile treårsperioden. Dette er det vanlegaste målet på barnefattigdom.
- Kommunen
- Fylkessnitt (Møre og Romsdal)
- Landet
Barnefattigdom i Møre og Romsdal 2022-2024
Flest: Vestnes (13,0 %) · Færrast: Stranda (5,6 %) · Sula er nr. 24 av 27 (fylkessnitt 9,0 % · 4 053 barn i heile fylket)
Sortert frå flest til færrast barn i hushald med vedvarande låginntekt.
Barnefattigdom mot pengebruk på barn og unge 2025
Kvart punkt er ein kommune i Møre og Romsdal: barnefattigdom 2022-2024 vassrett, og netto driftsutgifter til barnehage, grunnskule og barnevern per innbyggjar loddrett. I fylket brukar kommunane med mest barnefattigdom også mest på barn og unge (samanheng 0,230).
Sula brukar
37 097 kr
per innbyggjar på barn og unge
Fylkessnitt
36 493 kr
barnefattigdom 9,0 %
Brukar mest
Aukra
56 191 kr · 11,6 % fattigdom
Brukar minst
Kristiansund
29 740 kr · 10,9 % fattigdom
| Kommune | Barnefattigdom | Barnehage | Grunnskule | Barnevern | Sum per innbyggjar |
|---|---|---|---|---|---|
| Vestnes | 13,0 % | 11 308 kr | 17 769 kr | 2 869 kr | 31 946 kr |
| Fjord | 12,1 % | 11 404 kr | 23 884 kr | 2 902 kr | 38 190 kr |
| Aukra | 11,6 % | 16 480 kr | 33 963 kr | 5 748 kr | 56 191 kr |
| Sykkylven | 11,0 % | 11 027 kr | 20 352 kr | 3 827 kr | 35 206 kr |
| Kristiansund | 10,9 % | 10 587 kr | 16 346 kr | 2 807 kr | 29 740 kr |
| Smøla | 10,9 % | 12 372 kr | 23 645 kr | 2 358 kr | 38 375 kr |
| Sande | 10,8 % | 13 199 kr | 21 251 kr | 2 078 kr | 36 528 kr |
| Sunndal | 10,4 % | 13 027 kr | 22 840 kr | 3 146 kr | 39 013 kr |
| Surnadal | 10,3 % | 12 975 kr | 23 030 kr | 2 789 kr | 38 794 kr |
| Tingvoll | 9,7 % | 10 566 kr | 21 125 kr | 3 281 kr | 34 972 kr |
| Volda | 9,4 % | 13 925 kr | 21 171 kr | 2 852 kr | 37 948 kr |
| Herøy (Møre og Romsdal) | 9,2 % | 12 132 kr | 18 837 kr | 2 020 kr | 32 989 kr |
| Averøy | 9,1 % | 10 548 kr | 24 025 kr | 1 435 kr | 36 008 kr |
| Molde | 8,9 % | 11 785 kr | 18 039 kr | 2 548 kr | 32 372 kr |
| Gjemnes | 8,7 % | 12 931 kr | 23 178 kr | 1 645 kr | 37 754 kr |
| Hustadvika | 8,4 % | 12 885 kr | 22 476 kr | 3 100 kr | 38 461 kr |
| Hareid | 8,3 % | 11 157 kr | 19 710 kr | 3 261 kr | 34 128 kr |
| Haram | 8,3 % | 11 305 kr | 18 956 kr | 2 072 kr | 32 333 kr |
| Ulstein | 8,1 % | 12 733 kr | 21 518 kr | 2 262 kr | 36 513 kr |
| Rauma | 7,9 % | 12 962 kr | 20 369 kr | 3 256 kr | 36 587 kr |
| Ørsta | 7,8 % | 13 114 kr | 20 934 kr | 2 339 kr | 36 387 kr |
| Aure | 7,5 % | 11 189 kr | 25 956 kr | 4 029 kr | 41 174 kr |
| Ålesund | 6,9 % | 12 035 kr | 17 868 kr | 2 711 kr | 32 614 kr |
| Sula | 6,8 % | 13 856 kr | 20 601 kr | 2 640 kr | 37 097 kr |
| Giske | 6,5 % | 13 430 kr | 22 846 kr | 1 640 kr | 37 916 kr |
| Vanylven | 6,0 % | 8 569 kr | 21 743 kr | 3 524 kr | 33 836 kr |
| Stranda | 5,6 % | 10 560 kr | 20 134 kr | 1 546 kr | 32 240 kr |
Per innbyggjar er netto driftsutgifter delt på heile folketalet (KOSTRA-tabell 12362) – nyttig for å sjå kor stor del av kommunekassa som går til barn og unge.
Inntektsfordeling i Møre og Romsdal 2024
Jamnast: Fjord (0,204) · Skeivast: Sande (0,258) · Sula er nr. 3 av 27 (fylkessnitt 0,224)
Sortert frå jamnast (lågast Gini) til skeivast fordeling.
Inntektsgruppene over tid 2015–2024
Dei lågaste tre gruppene har vakse 1,1 prosentpoeng sidan 2015, mens dei høgaste tre har vakse 1,0 prosentpoeng.
- Lågaste tre grupper
- Midtre fire grupper
- Høgaste tre grupper
Kvar ligg Sula i heile landet?
Plasseringa blant alle kommunane med tal, ikkje berre i eige fylke. Nr. 1 har høgast verdi. På barnefattigdom er Sula blant dei 89 % av kommunane med mest barnefattigdom (medianen i landet er 10,1 %).
Barnefattigdom 2022-2024
307. av 344
6,8 % · av barna 0–17 år
Brukt per barn 2025
330. av 344
157 555 kr · barnehage, skule og barnevern
Brukt per innbyggjar 2025
146. av 344
37 097 kr · på barn og unge
Gini 2024
295. av 358
0,208 · nr. 1 = mest ulikt
Mest barnefattigdom i landet
Minst barnefattigdom i landet
Sula: nr. 307 av 344 med 6,8 % – landssnittet er 10,8 %
Kjelder: SSB 09114 (Gini og P90/P10) og 12558 (inntektsgrupper) og 12944 (barn i vedvarande låginntekt), KOSTRA 12362 (netto driftsutgifter) og 07459 (talet på barn 0–17 år). Tala gjeld hushald og inntekt etter skatt; studenthushald er haldne utanom i SSB sine ulikskapsmål.
Folk og arbeidsliv
Befolkning og inntekt, sysselsetjing, ytingar, pendling og næringar
Kjønnsfordeling
Aldersfordeling
Totalt: 9 720 innbyggjarar
Gjennomsnittsalder 2026
Kommunen
39,6 år
median 39 år
Møre og Romsdal
42,4 år
median 42 år
Landet
41,3 år
median 41 år
Innbyggjarane er i snitt 2,8 år yngre enn fylket og 1,7 år yngre enn landet.
Sjå barn og eldre per 100 yrkesaktive og aldring framoverBerekna frå ettårig aldersfordeling per 1. januar (105+ blir rekna som 105 år).
Kjelde: SSB 07459
Busette 20–66 år etter prioritert arbeidsstyrkestatus, og stillingsprosent blant sysselsette 15–74 år (bustad)
Arbeidsstyrkestatus, andel av busette 20–66 år
- Sysselsette (i arbeid)
- Registrerte arbeidslause
- På arbeidsmarkedstiltak
- Under utdanning
- Arbeidsavklaringspengar / uføretrygd
- AFP / alderspensjon
- Andre utanfor arbeidsstyrken
81 % i arbeid
0,9 % registrerte arbeidslause · 8,9 % på AAP/uføretrygd · landet 76,7 % i arbeid
| Kommune | Fylke | Landet | Avvik fylke | |
|---|---|---|---|---|
| Sysselsette (i arbeid) | 81,0 % | 78,3 % | 76,7 % | +2,7 |
| Registrerte arbeidslause | 0,9 % | 1,1 % | 1,4 % | −0,2 |
| På arbeidsmarkedstiltak | 1,3 % | 1,2 % | 1,3 % | +0,1 |
| Under utdanning | 2,3 % | 3,0 % | 3,1 % | −0,7 |
| Arbeidsavklaringspengar / uføretrygd | 8,9 % | 9,8 % | 10,3 % | −0,9 |
| AFP / alderspensjon | 1,1 % | 1,3 % | 1,3 % | −0,2 |
| Andre utanfor arbeidsstyrken | 4,5 % | 5,2 % | 5,8 % | −0,7 |
Andel i arbeid over tid (%)
- Kommunen
- Landet
- Snitt Møre og Romsdal
Stillingsprosent blant sysselsette (andel)
- 100 % (heiltid)
- 80–99 %
- 60–79 %
- 40–59 %
- 20–39 %
- 0–19 %
71,1 % jobbar 100 % eller meir
Landet 72,1 % · Møre og Romsdal 70,9 %
| Kommune | Fylke | Landet | Avvik fylke | |
|---|---|---|---|---|
| 100 % (heiltid) | 71,1 % | 70,9 % | 72,1 % | +0,2 |
| 80–99 % | 7,2 % | 6,4 % | 5,4 % | +0,8 |
| 60–79 % | 4,9 % | 4,5 % | 4,2 % | +0,4 |
| 40–59 % | 5,7 % | 6,2 % | 6,0 % | −0,5 |
| 20–39 % | 4,8 % | 5,4 % | 5,7 % | −0,6 |
| 0–19 % | 6,2 % | 6,6 % | 6,6 % | −0,4 |
Kjelder: SSB 13563 (prioritert arbeidsstyrkestatus, 4. kvartal) og 12540 (sysselsette etter avtalt stillingsprosent). «Prioritert status» tyder at kvar person blir rekna i éin kategori: arbeid går føre utdanning, som går føre ytingar.
Sysselsette 15–74 år, 4. kvartal. Kor jobbar dei som bur her, og kven jobbar i kommunen?
Arbeidsplassar i kommunen
3 258
personar som jobbar her (arbeidsstad)
Sysselsette som bur her
5 066
personar 15–74 år (bustad)
Arbeidsplassdekning
64,3 %
arbeidsplassar per 100 sysselsette busette
Fylke: 89,9 % · Landet: 87,8 %
Bur og jobbar i kommunen
2 056
40,6 % av dei sysselsette som bur her
Pendlar ut
3 010
personar · 59,4 % av dei sysselsette som bur her
Fylke: 34 % · Landet: 36,7 %
Pendlar inn
1 202
personar · 36,9 % av arbeidsplassane i kommunen
Fylke: 26,4 % · Landet: 27,9 %
Netto pendling
−1 808
fleire pendlar ut enn inn
Kommunen mot fylkes- og landssnittet
- Kommunen
- Fylkessnitt (Møre og Romsdal)
- Landssnitt
Snitta er uvekta gjennomsnitt av kommunane sine andelar (27 kommunar i fylket, 357 kommunar i landet), 2025.
Pendling over tid 2018–2025
Utpendlinga har auka frå 2 646 til 3 010 personar (56,1 % → 59,4 % av dei sysselsette som bur her). Innpendlinga har auka med 174 personar i same periode.
- Pendlar ut
- Pendlar inn
- Utpendlingsandel
Kor pendlar innbyggjarane til? (3 010 utpendlarar)
- Ålesund2 340 (77,7 %)
- Oslo - Oslove64 (2,1 %)
- Bergen57 (1,9 %)
- Molde41 (1,4 %)
- Sykkylven41 (1,4 %)
- Giske38 (1,3 %)
Kor kjem innpendlarane frå? (1 202 innpendlarar)
- Ålesund918 (76,4 %)
- Giske50 (4,2 %)
- Ørsta26 (2,2 %)
- Haram23 (1,9 %)
- Hareid18 (1,5 %)
- Ulstein16 (1,3 %)
Næringar 2025: arbeidsplassar i kommunen mot busette sysselsette
- Arbeidsplassar i kommunen
- Busette sysselsette
Størst næring etter arbeidsstad: Industri (751 arbeidsplassar). Tal som SSB skjuler av omsyn til personvern, er anslåtte: Informasjon og kommunikasjon, Finans og forsikring.
Næringsutvikling 2018–2025: kva næringar veks og krympar?
Arbeidsplassar i kommunen (etter arbeidsstad). Totalt +163 arbeidsplassar (+5,3 %) sidan 2018.
| Næring | 2018 | 2025 | Endring | % |
|---|---|---|---|---|
| Industri | 640 | 751 | +111 | +17,3 % |
| Varehandel | 520 | 578 | +58 | +11,2 % |
| Overnatting og servering | 24 | 49 | +25 | +104,2 % |
| Transport og lagring | 189 | 210 | +21 | +11,1 % |
| Jordbruk, skogbruk og fiske | 78 | 86 | +8 | +10,3 % |
| Teknisk tenesteyting, eigedom | 93 | 101 | +8 | +8,6 % |
| Undervisning | 220 | 227 | +7 | +3,2 % |
| Personleg tenesteyting | 71 | 70 | −1 | −1,4 % |
| Offentleg administrasjon og forsvar | 60 | 58 | −2 | −3,3 % |
| Informasjon og kommunikasjon | 14 | 12 | −2 | −14,3 % |
| Finans og forsikring | 11 | 9 | −2 | −18,2 % |
| Forretningsmessig tenesteyting | 89 | 77 | −12 | −13,5 % |
| Helse- og sosialtenester | 768 | 747 | −21 | −2,7 % |
| Bygg og anlegg | 299 | 264 | −35 | −11,7 % |
Dei seks største næringane, arbeidsplassar per år
- Industri
- Helse- og sosialtenester
- Varehandel
- Bygg og anlegg
- Undervisning
- Transport og lagring
SSB skjuler tal for næringar med få verksemder i mindre kommunar. I staden for å vise null, reknar vi ut det som manglar frå totalen for året (SSB «Alle næringer») og fordeler det etter kva næringa utgjer i kommunen, fylket eller landet. Det gjeld 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 – høgast 2 av 16 næringar i eitt år.
Kjelder: SSB 03321 (pendlingsstraumar) og 12539 (sysselsette etter næring, bustad og arbeidsstad).
Bustad og hushaldsøkonomi
Hushaldsøkonomi, livsopphald, bustadprisar, leige og kommunale gebyr
Median inntekt per hushaldstype – samla inntekt og inntekt etter skatt (kr)
| Hushaldstype | Tal | Samla inntekt | Etter skatt | Etter skatt – Møre og Romsdal | Etter skatt – landet | Avvik frå landet |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Alle hushald | 4 091 | 946 400 kr | 743 800 kr | 685 300 kr | 676 100 kr | +10,0 % |
| Einebuande | 1 442 | 483 800 kr | 386 200 kr | 388 400 kr | 397 500 kr | −2,8 % |
| Par utan barn | 955 | 1 057 200 kr | 836 900 kr | 835 900 kr | 860 000 kr | −2,7 % |
| Par med barn 0-17 år | 1 036 | 1 465 500 kr | 1 123 400 kr | 1 130 000 kr | 1 141 700 kr | −1,6 % |
| Ensleg mor/far med barn 0-17 år | 163 | 706 300 kr | 581 500 kr | 563 100 kr | 568 200 kr | +2,3 % |
Median inntekt etter skatt per hushaldstype (kr)
- Alle hushald
- Einebuande
- Par utan barn
- Par med barn 0-17 år
- Ensleg mor/far med barn 0-17 år
Kjelde:SSB 06944 – Inntekt for hushald, etter hushaldstype. Studenthushald er ikkje inkludert.
Skattepliktig gjeld, bruttoformue og bankinnskot – busette 17 år og eldre (kr)
Per person 17 år og eldre
Gjeld, gjennomsnitt
940 200 kr
Landet: 1 000 800 kr (−6,1 %)
Gjeld, median
480 400 kr
Landet: 415 800 kr (+15,5 %)
Bruttoformue, gjennomsnitt
1 311 900 kr
Landet: 1 792 100 kr (−26,8 %)
Bankinnskot, gjennomsnitt
313 900 kr
Landet: 378 800 kr (−17,1 %)
Gjeldsgrad (gjeld / bruttoinntekt): 1,60 – landet 1,61
Gjeld per hushald
1 729 968 kr
Bruttoformue per hushald
2 413 896 kr
Bankinnskot per hushald
577 576 kr
Bruttoinntekt per hushald
1 080 816 kr
1,84 personar 17+ per hushald
Anslag: gjennomsnitt per person 17 år+ (SSB 05854) multiplisert med berekna tal på personar 17 år+ per hushald (1,84 for kommunen). SSB publiserer ikkje gjeld og formue per hushald på kommunenivå.
Utvikling per person – kommunen mot landet (kr)
- Gjeld (snitt)
- Bruttoformue (snitt)
- Gjeld – landet
- Bruttoformue – landet
Kjelde:SSB 05854 – Skattepliktig formue er likningsverdiar (bustad blir verdsett lågare enn marknadsverdi). Median vs. gjennomsnitt gir eit bilete av skeivfordeling.
Kva kommunen faktisk betaler ut i sosialhjelp per månad, målt mot SIFOs referansebudsjett for ein einsleg vaksen og den statlege rettleiande satsen for livsopphald.
Utbetalt per stønadsmånad
9 662 kr
Møre og Romsdal 11 461 kr · Landet 12 828 kr
51 av 355 kommunar betaler ut mindre per månad (lågast: Vevelstad 5 333 kr)
Mot SIFOs referansebudsjett (12 909 kr/md)
−3 247 kr
Utbetalinga er 74,8 % av referansebudsjettet – under det SIFO reknar som eit rimeleg forbruksnivå
Mot statleg rettleiande sats (8 300 kr/md)
+1 362 kr
116,4 % av den statlege satsen
Utbetalt per stønadsmånad mot SIFO og statleg sats
- Kommunen
- Landet
- Møre og Romsdal
Sosialhjelpstilfelle
201
Del av befolkninga
2,1 %
Barn i familiar med sosialhjelp
97
Gjennomsnittleg stønadstid
4,5 md
Med sosialhjelp 6 md eller meir
66
Stønadstid når sosialhjelp er hovudinntekt
5,9 md
Samla stønadssum
8 803 tusen kr
Fekk økonomisk rådgjeving
25
Utbetalingstala er gjennomsnittleg utbetalt sosialhjelp per stønadsmånad frå SSB 13995 og 14019 . Utbetalinga dekkjer både livsopphald og husleige, straum og andre utgifter, mens SIFO-budsjettet (SIFO/OsloMet referansebudsjett 2026) og den statlege satsen (Rundskriv A-1/2025, gjeldande frå 1.1.2026) berre dekkjer dagleg livsopphald – så samanlikninga viser nivået, ikkje heile biletet. Kor mange som lever under SIFO-budsjettet finst ikkje som offisiell statistikk per kommune; tala over er dei næraste som finst. Snittet for Møre og Romsdal og landet er vekta med talet på sosialhjelpstilfelle.
Sentrale kostnader for innbyggjarane i kommunen samanlikna med gjennomsnittet for Noreg
Levekostnadsindeks (landet = 100)
93,2
Billegare enn landsgjennomsnittet
Enkel indikator: gjennomsnittleg prosentavvik frå landet på tvers av postane over (landet = 100). Postane er ikkje vekta etter faktisk forbruk.
| Kostnad | Kommunen | Landet | Avvik |
|---|---|---|---|
| Bokostnad, eid einebustad (inkl. eigedomsskatt, avgifter, rente, energi) 2025 · Huseiernes bokostnadsindeks | 182 193 kr/år | 174 537 kr/år | +4,4 % dyrare |
| Bustadpris, alle bustadtypar 2026 K3 · SSB 14310 | 34 640 kr/m² | 55 627 kr/m² | −37,7 % billigere |
| Leige, toromsbustad Estimat 2025 · SSB 09895 | 8 660 kr/mnd | 11 790 kr/mnd | −26,5 % billigere |
| Kommunale gebyr (vatn, avløp, avfall, feiing) 2026 · SSB 12842 | 21 637 kr/år | 18 029 kr/år | +20,0 % dyrare |
| Barnehage, månadleg foreldrebetaling (alt inkludert) 2026 · SSB 11573 | 1 510 kr/mnd | 1 425 kr/mnd | +6,0 % dyrare |
Landet = SSB-aggregat der det finst, elles gjennomsnitt av alle kommunar (bokostnad). Leige gjeld kommunens prissone i leigemarknadsundersøkinga.
Bustad og bokostnader
Kva kostar det å eige og leige bustad i kommunen? Klikk på eit tal for å gå til modulen.
Andel av median hushaldsinntekt: eige 24,5 % · leige 2-roms 14,0 %
182 193 kr/år
Einebustad 120 m² (Huseierne)
34 640 kr/m²
Alle bustadtypar · 31 omsetningar
8 660 kr/mnd
Tettstader med 2 000-19 999 innbyggjarar
21 637 kr/år
Vatn, avløp, avfall og feiing
Median inntekt etter skatt per hushald 2024: 743 800 kr
Huseiernes bokostnadsindeks – årlege kostnader for ein standard einebustad på 120 m² (kr)
Bokostnad per år
182 193 kr
−0,3 % frå 2024 (182 821 kr)
Snitt Møre og Romsdal
160 495 kr
Landet (357 kommunar)
174 537 kr
- Rentekostnader82 764 kr
- Vedlikehold42 421 kr
- Energi19 159 kr
- Kommunale avgifter24 668 kr
- Forsikring10 613 kr
- Eigedomsskatt2 567 kr
Kommunen mot fylke og landet (kr per år)
- Kommune
- Landet
- Snitt Møre og Romsdal
Kor stor del av inntekten går til å bu?
Kommunen – bokostnad delt på median hushaldsinntekt
24,5 %
182 193 kr av 743 800 kr (median inntekt etter skatt per hushald 2024)
Å leige ein toromsbustad (prissone anslått)
14,0 %
103 920 kr i årleg leige delt på median inntekt etter skatt per hushald 2024 (SSB leigemarknadsundersøkinga)
Landet 2025 (Huseierne)
32,5 %
Gjennomsnittleg andel av inntekta til hushaldet brukt på bokostnader
Andel av inntekt etter skatt per hushaldstype
| Hushaldstype | Median inntekt etter skatt | Eige (bokostnad) | Leige 2-roms |
|---|---|---|---|
| Alle hushald | 743 800 kr | 24,5 % | 14,0 % |
| Einebuande | 386 200 kr | 47,2 % | 26,9 % |
| Par utan barn | 836 900 kr | 21,8 % | 12,4 % |
| Par med barn 0-17 år | 1 123 400 kr | 16,2 % | 9,3 % |
| Ensleg mor/far med barn 0-17 år | 581 500 kr | 31,3 % | 17,9 % |
Raudt = over 40 % av inntekten. Kjelde: SSB 06944 (median inntekt etter skatt per hushaldstype).
Bokostnader som andel av inntekt, heile landet (%)
- Landet
- Prognose
Kjelde: Huseiernes bokostnadsindeks (Samfunnsøkonomisk analyse). Andel for kommunen er berekna av oss med SSB-inntektsdata og er ikkje direkte samanliknbar med Huseiernes landstal.
Gjennomsnittleg kvadratmeterpris (kr) og tal på omsetningar per bustadtype, per kvartal
Alle bustadtypar 2026 K3
34 640 kr/m²
31 salg
Landet: 55 627
Einebustader 2026 K3
26 685 kr/m²
12 salg
Landet: 29 924
Småhus 2026 K3
36 604 kr/m²
13 salg
Landet: 41 812
Blokkleilegheiter 2026 K3
—
6 salg
Landet: 71 644
Totalt 31 bustadomsetningar i 2026 K3.
- Alle bustadtypar
- Alle bustadtypar – landet
- Blokkleilegheiter
- Blokkleilegheiter – landet
- Einebustader
- Einebustader – landet
- Småhus
- Småhus – landet
| Kvadratmeterpris 2026 K3 | Kommunen | Snitt Møre og Romsdal | Landet |
|---|---|---|---|
| Alle bustadtypar | 34 640 | 32 453 | 55 627 |
| Einebustader | 26 685 | 21 998 | 29 924 |
| Småhus | 36 604 | 32 165 | 41 812 |
| Blokkleilegheiter | — | 41 957 | 71 644 |
Kjelde: SSB 14310 . Kvartalstal. Stipla linjer viser landet. Kommunar med få omsetningar kan ha store svingingar frå kvartal til kvartal.
SSBs leigemarknadsundersøking blir publisert per prissone, ikkje per kommune. Tala under gjeld prissonen kommunen er plassert i.
Gjennomsnittleg månadsleige 2025, 2 rom
8 660 kr
2 100 kr per m² per år
+7,8 % frå 2024
- Heile landet
- Tettstader med 2 000-19 999 innbyggjarar
Predikert månadsleige 2025 etter storleik (kr)
| Prissone | 2 rom, 30 m² | 2 rom, 40 m² | 2 rom, 50 m² | 2 rom, 60 m² | 2 rom, 70 m² |
|---|---|---|---|---|---|
| Tettstader med 2 000 - 19 999 innbyggjarar Estimat | 8 100 | 8 700 | 9 200 | 9 700 | 10 000 |
Prissonen er anslått ut frå kommunens folketal; SSB brukar storleiken på tettstaden bustaden ligg i.
Folketal brukt i anslaget: 9 867.
Kjelde: SSB 09895 (gjennomsnittleg leige) og SSB 09897 (predikert leige). Leigemarknadsundersøkinga til SSB.
Årsgebyr for vatn, avløp, avfall og feiing – standardbustad, ekskl. mva (kr). Stipla linjer viser fylkes- og landssnitt.
Sum årsgebyr 2026
21 637 kr
+5,8 % frå 2025
Snitt Møre og Romsdal 2026
15 659 kr
Kommunen ligger 38,2 % over
Landet 2026
18 029 kr
Kommunen ligger 20,0 % over
- Avfall
- Avløp
- Feiing og tilsyn
- Sum årsgebyr
- Sum – Landet
- Sum – Snitt Møre og Romsdal
- Vassforsyning
| Gebyr (kr) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vassforsyning | 4 053 | 4 662 | 4 950 | 5 776 | 5 805 | 6 036 |
| Avløp | 6 454 | 7 035 | 8 123 | 9 422 | 9 428 | 10 186 |
| Avfall | 3 318 | 3 859 | 4 091 | 4 610 | 4 711 | 4 872 |
| Feiing og tilsyn | 420 | 500 | 500 | 500 | 500 | 543 |
| Sum årsgebyr | 14 245 | 16 056 | 17 664 | 20 308 | 20 444 | 21 637 |
| Septiktømming (årsgebyr) | 1 100 | 1 644 | 1 780 | 1 962 | 1 628 | 2 021 |
| Vatn per m³ | 7,6 | 8,8 | 19,3 | 10,8 | 11 | 11,4 |
| Avløp per m³ | 13,4 | 14,6 | 16,9 | 19,6 | 19,6 | 20,8 |
| Tilknytningsgebyr vatn (éin sats) | 12 500 | — | — | — | 12 500 | 12 500 |
| Tilknytningsgebyr vatn (låg) | — | 6 250 | 6 250 | 6 250 | — | — |
| Tilknytningsgebyr vatn (høg) | — | 12 500 | 12 500 | 12 500 | — | — |
| Tilknytningsgebyr avløp (éin sats) | 12 500 | — | — | — | 12 500 | 12 500 |
| Tilknytningsgebyr avløp (låg) | — | 6 250 | 6 250 | 6 250 | — | — |
| Tilknytningsgebyr avløp (høg) | — | 12 500 | 12 500 | 12 500 | — | — |
Kjelde: SSB 12842
Ingen artiklar eller lenkjer enno