Kommunen og dens økonomi
Rekneskap, inntekter, utgifter, gjeld og investeringar for kommunekonsernet
Data ikkje tilgjengeleg. Trykk "Oppdater data" for å hente.
Driftsinntekter etter hovudgruppe, kommunekonsern (1000 kr)
Kjelde: SSB 13551
Hovudgrupper (tenesteområde) frå KOSTRA, kommunekonsern (1000 kr)
Kjelde: SSB 12362
Hovudgrupper (tenesteområde) frå KOSTRA, kommunekonsern (1000 kr)
Kjelde: SSB 12362
Kor mange kvadratmeter formålsbygg kommunen eig og leiger, kva ho brukar på vedlikehald, drift, reinhald og energi per kvadratmeter, og kor stort vedlikehaldsetterslepet kan vere.
Eigd areal 2019
21 607 m²
+ 500 m² leigd = 22 107 m² i alt
Areal per innbyggjar
4,64 m²
4 764 innbyggjarar
Fylket: 5,21 m² · Landet: 4,81 m²
Vedlikehald per m²
43 kr
1 mill. kr i alt
Fylket: 71 kr · Landet: 112 kr
Normkrav 2019
133–225 kr
verdibevarande vedlikehald per m²
Kommunen manglar 90–182 kr per m² i året
Anslått etterslep 2015–2019
8–16 mill. kr
1 645–3 268 kr per innbyggjar
355–704 kr per m²
Driftsutgifter per m²
593 kr
Landet: 614 kr
Reinhald per m²
192 kr
Landet: 170 kr
Energi per m²
113 kr
Landet: 133 kr
Del av driftsutgiftene
7,7 %
netto til eigedomsforvaltning
18 kr per innbyggjar
Areal per innbyggjar: nr. 26 av 34 i fylket (høgast: Stordal (-2019) 12,68 m² · lågast: Sula 3,57 m² · median 6,10 m²)
Vedlikehald per m²: nr. 20 av 34 i fylket (høgast: Herøy (Møre og Romsdal) 276 kr · lågast: Rauma 24 kr · median 46 kr)
Anslått etterslep per innbyggjar (høgt anslag): nr. 30 av 34 i fylket (høgast: Sande 19 261 kr · lågast: Ålesund (-2019) 1 671 kr · median 8 293 kr)
Kva slags bygg eig kommunen? 2019
- Eigd
- Leigd
Areal over tid – eigd og leigd
- Eigd
- Leigd
- Per innbyggjar
Vedlikehald per m² mot normkravet
- Fylkessnitt (Møre og Romsdal)
- Kommunen
- Landssnitt
- Norm 100 kr (2009)
- Norm 170 kr (2009)
Kor mykje manglar kvart år? Differansen mellom normkravet og faktisk vedlikehald
- Høgt anslag
- Lågt anslag
Summerer vi åra 2015–2019, hamnar det anslåtte etterslepet mellom 8 mill. kr og 16 mill. kr – det vil seie 355–704 kr per kvadratmeter eller 1 645–3 268 kr per innbyggjar. År der kommunen brukar meir enn norma trekkjer etterslepet ned igjen.
Kjelder: SSB 11906 (areal på kommunale formålsbygg, eigd og leigd), 12051 (nøkkeltal per kvadratmeter) og 12905 (utgifter til forvaltning, drift og vedlikehald). Formålsbygga er administrasjonslokale, barnehagar, skular, institusjonar, idrettsbygg og kulturbygg.
Slik er etterslepet rekna ut: KS og Multiconsult sin rettleiar for verdibevarande vedlikehald opererer med 100 kr per m² i året ved 30 års levetid og 170 kr per m² ved 60 års levetid (inkludert nødvendig oppgradering), i 2009-kroner. Normtala er prisjusterte til kvart år med SSB sin byggjekostnadsindeks for bustadblokk 08655 , og etterslepet er summen av (norm − faktisk vedlikehald) × areal for åra vi har tal for. Dette er eit anslag, ikkje ei tilstandsvurdering: ein kommune kan ha brukt pengane målretta på dei dårlegaste bygga, eller ha bygg som er nye nok til å tole lite vedlikehald. Nasjonalt reknar RIF og Multiconsult eit oppgraderingsbehov på kring 168 milliardar kroner for kommunale bygg.
| År | Inntekter | Utgifter | Investeringar | Lån | Gjeld | Premieavvik |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ingen data tilgjengeleg | ||||||
Innbyggjarane og deira økonomi
Befolkning, inntekt, bustad og kva det kostar å bu i kommunen
Kor mange barn og eldre er det per 100 i yrkesaktiv alder, og kor raskt eldest befolkninga?
Barn og eldre per 100 yrkesaktive 2019
Tal på barn/unge (0–19 år) og eldre (67+) per 100 innbyggjarar i yrkesaktiv alder (20–66 år). Høgare tal tyder fleire barn og eldre i forhold til dei yrkesaktive.
Kommunen
66,3
per 100 yrkesaktive
Barn/unge 44,6 · Eldre 21,7
Møre og Romsdal
68,9
per 100 yrkesaktive
Barn/unge 40,4 · Eldre 28,6
Landet
63,1
per 100 yrkesaktive
Barn/unge 38,4 · Eldre 24,7
Kommunen har 3,2 fleire barn og eldre per 100 yrkesaktive enn landet og 2,6 færre enn fylkessnittet.
- Barn og unge 0–19 år
- Eldre 67 år og over
Kjelder: SSB 07459 (befolkning etter alder) og 14288 (framskrive folkemengde, hovudalternativet). 105+ blir rekna som 105 år.
Busette 20–66 år etter prioritert arbeidsstyrkestatus, og stillingsprosent blant sysselsette 15–74 år (bustad)
Arbeidsstyrkestatus, andel av busette 20–66 år
- Sysselsette (i arbeid)
- Registrerte arbeidslause
- På arbeidsmarkedstiltak
- Under utdanning
- Arbeidsavklaringspengar / uføretrygd
- AFP / alderspensjon
- Andre utanfor arbeidsstyrken
% i arbeid
% registrerte arbeidslause · % på AAP/uføretrygd · landet 76,7 % i arbeid
| Kommune | Fylke | Landet | Avvik fylke | |
|---|---|---|---|---|
| Sysselsette (i arbeid) | 0,0 % | 78,3 % | 76,7 % | −78,3 |
| Registrerte arbeidslause | 0,0 % | 1,1 % | 1,4 % | −1,1 |
| På arbeidsmarkedstiltak | 0,0 % | 1,2 % | 1,3 % | −1,2 |
| Under utdanning | 0,0 % | 3,0 % | 3,1 % | −3,0 |
| Arbeidsavklaringspengar / uføretrygd | 0,0 % | 9,8 % | 10,3 % | −9,8 |
| AFP / alderspensjon | 0,0 % | 1,3 % | 1,3 % | −1,3 |
| Andre utanfor arbeidsstyrken | 0,0 % | 5,2 % | 5,8 % | −5,2 |
Andel i arbeid over tid (%)
- Kommunen
- Landet
- Snitt Møre og Romsdal
Stillingsprosent blant sysselsette (andel)
- 100 % (heiltid)
- 80–99 %
- 60–79 %
- 40–59 %
- 20–39 %
- 0–19 %
% jobbar 100 % eller meir
Landet 72,1 % · Møre og Romsdal 70,9 %
| Kommune | Fylke | Landet | Avvik fylke | |
|---|---|---|---|---|
| 100 % (heiltid) | 0,0 % | 70,9 % | 72,1 % | −70,9 |
| 80–99 % | 0,0 % | 6,4 % | 5,4 % | −6,4 |
| 60–79 % | 0,0 % | 4,5 % | 4,2 % | −4,5 |
| 40–59 % | 0,0 % | 6,2 % | 6,0 % | −6,2 |
| 20–39 % | 0,0 % | 5,4 % | 5,7 % | −5,4 |
| 0–19 % | 0,0 % | 6,6 % | 6,6 % | −6,6 |
Kjelder: SSB 13563 (prioritert arbeidsstyrkestatus, 4. kvartal) og 12540 (sysselsette etter avtalt stillingsprosent). «Prioritert status» tyder at kvar person blir rekna i éin kategori: arbeid går føre utdanning, som går føre ytingar.
Sysselsette 15–74 år, 4. kvartal. Kor jobbar dei som bur her, og kven jobbar i kommunen?
Arbeidsplassar i kommunen
0
personar som jobbar her (arbeidsstad)
Sysselsette som bur her
0
personar 15–74 år (bustad)
Arbeidsplassdekning
%
arbeidsplassar per 100 sysselsette busette
Fylke: 89,9 % · Landet: 87,8 %
Bur og jobbar i kommunen
0
— % av dei sysselsette som bur her
Pendlar ut
0
personar · % av dei sysselsette som bur her
Fylke: 34 % · Landet: 36,7 %
Pendlar inn
0
personar · % av arbeidsplassane i kommunen
Fylke: 26,4 % · Landet: 27,9 %
Netto pendling
0
fleire pendlar inn enn ut
Kommunen mot fylkes- og landssnittet
- Kommunen
- Fylkessnitt (Møre og Romsdal)
- Landssnitt
Snitta er uvekta gjennomsnitt av kommunane sine andelar (27 kommunar i fylket, 357 kommunar i landet), 2025.
Pendling over tid 2018–2019
Utpendlinga har auka frå 1 602 til 1 603 personar (64,0 % → 63,4 % av dei sysselsette som bur her). Innpendlinga har auka med 142 personar i same periode.
- Pendlar ut
- Pendlar inn
- Utpendlingsandel
Kor pendlar innbyggjarane til? (0 utpendlarar)
Kor kjem innpendlarane frå? (0 innpendlarar)
Næringar 2019: arbeidsplassar i kommunen mot busette sysselsette
- Arbeidsplassar i kommunen
- Busette sysselsette
Størst næring etter arbeidsstad: Helse- og sosialtenester (376 arbeidsplassar). Tal som SSB skjuler av omsyn til personvern, er anslåtte: Bergverk og utvinning, Bygg og anlegg, Informasjon og kommunikasjon, Finans og forsikring.
Næringsutvikling 2018–2019: kva næringar veks og krympar?
Arbeidsplassar i kommunen (etter arbeidsstad). Totalt +170 arbeidsplassar (+9,6 %) sidan 2018.
| Næring | 2018 | 2019 | Endring | % |
|---|---|---|---|---|
| Industri | 273 | 374 | +101 | +37,0 % |
| Varehandel | 204 | 290 | +86 | +42,2 % |
| Undervisning | 142 | 163 | +21 | +14,8 % |
| Bergverk og utvinning | 24 | 36 | +12 | +50,0 % |
| Helse- og sosialtenester | 368 | 376 | +8 | +2,2 % |
| Personleg tenesteyting | 29 | 33 | +4 | +13,8 % |
| Teknisk tenesteyting, eigedom | 54 | 54 | 0 | 0,0 % |
| Informasjon og kommunikasjon | 30 | 29 | −1 | −3,3 % |
| Offentleg administrasjon og forsvar | 55 | 53 | −2 | −3,6 % |
| Overnatting og servering | 49 | 47 | −2 | −4,1 % |
| Finans og forsikring | 25 | 23 | −2 | −8,0 % |
| Forretningsmessig tenesteyting | 20 | 17 | −3 | −15,0 % |
| Jordbruk, skogbruk og fiske | 46 | 37 | −9 | −19,6 % |
| Bygg og anlegg | 174 | 160 | −14 | −8,0 % |
| Transport og lagring | 270 | 241 | −29 | −10,7 % |
Dei seks største næringane, arbeidsplassar per år
- Helse- og sosialtenester
- Industri
- Varehandel
- Transport og lagring
- Undervisning
- Bygg og anlegg
SSB skjuler tal for næringar med få verksemder i mindre kommunar. I staden for å vise null, reknar vi ut det som manglar frå totalen for året (SSB «Alle næringer») og fordeler det etter kva næringa utgjer i kommunen, fylket eller landet. Det gjeld 2018, 2019 – høgast 4 av 16 næringar i eitt år.
Kjelder: SSB 03321 (pendlingsstraumar) og 12539 (sysselsette etter næring, bustad og arbeidsstad).
Lønstakarar som jobbar i Noreg utan å vere registrert busett (korttidsopphald under seks månader, pendlarar frå utlandet m.m.). SSB publiserer desse tala berre per fylke – dei inngår ikkje i kommunens arbeidsplass- og pendlingstal over, som berre omfattar registrert busette.
Ikkje-busette lønstakarar 2025
5 124
i Møre og Romsdal, 4. kvartal
Andel av alle sysselsette i fylket
4,1 %
Landet: 3,2 %
Største opphavsland
Polen
2 145 personar (42 %)
Største næring
Industri
2 174 personar
Kva land kjem dei frå? (2025)
Kva næringar jobbar dei i? (2025)
Andel ikkje-busette lønstakarar av alle sysselsette, 2008–2025
- Møre og Romsdal
- Landet
Fylkestal finst berre frå året fylket blei oppretta med dagens grenser; landstalet går lenger tilbake.
Kjelder: SSB 11610 (landbakgrunn, sysselsette 20–66 år) og 11612 (næring, 15–74 år), 4. kvartal. «Noreg» = norske statsborgarar/norskfødde som ikkje er registrert busett.
Kor jamt inntekta etter skatt er fordelt mellom hushalda i Skodje (-2019), og kor mange hushald som ligg i kvar inntektsgruppe i landet.
Gini-koeffisient
0,199
2013: 0,203
Fylke og land
0,227
Landet: 0,250
P90/P10
2,300
Landet: 2,800
Barn i vedvarande låginntekt
6,5 %
67 barn · landet 11,7 %
Låg- og høginntektshushald
23,0 %
i dei tre lågaste gruppene · 36,0 % i dei tre høgaste
Gini-koeffisienten måler kor skeivt inntekta er fordelt: 0 tyder at alle hushald har like mykje å leve av etter skatt, 1 at eitt hushald har all inntekta. Norske kommunar ligg typisk mellom 0,20 og 0,30 – og eit lågare tal enn landet tyder at skilnadene i kommunen er mindre enn elles i landet.
P90/P10 viser kor mange gonger meir hushaldet på 90. persentil har enn hushaldet på 10. persentil. Begge måla byggjer på inntekt etter skatt per forbrukseining, så store hushald blir samanliknbare med små.
Gini-koeffisient over tid – mot fylkes- og landssnitt
Fylkeslinja har brot i 2020–2023 fordi kommunen då høyrde til eit anna fylke etter regionreforma.
- Kommunen
- Fylkessnitt (Møre og Romsdal)
- Landet
Inntektsgrupper 2019 – kor mange prosent av hushalda som ligg i kvar tidels-gruppe i landet
Gruppe 1 er dei 10 % av hushalda i landet med lågast inntekt etter skatt, gruppe 10 dei 10 % med høgast. Den stipla linja på 10 % er ei heilt gjennomsnittleg kommune.
| Inntektsgruppe | Inntekt etter skatt (heile landet) | Andel av hushalda | Mot landet |
|---|---|---|---|
| Gruppe 1 (lågast) | 0 kr – 294 900 kr | 6,4 % | −3,6 pp |
| Gruppe 2 | 294 900 kr – 372 000 kr | 8,2 % | −1,8 pp |
| Gruppe 3 | 372 000 kr – 462 600 kr | 8,4 % | −1,6 pp |
| Gruppe 4 | 462 600 kr – 564 300 kr | 9,1 % | −0,9 pp |
| Gruppe 5 | 564 300 kr – 676 100 kr | 9,1 % | −0,9 pp |
| Gruppe 6 | 676 100 kr – 811 000 kr | 9,7 % | −0,3 pp |
| Gruppe 7 | 811 000 kr – 971 900 kr | 13,0 % | +3,0 pp |
| Gruppe 8 | 971 900 kr – 1 156 100 kr | 14,5 % | +4,5 pp |
| Gruppe 9 | 1 156 100 kr – 1 434 000 kr | 12,8 % | +2,8 pp |
| Gruppe 10 (høgast) | over 1 434 000 kr | 8,7 % | −1,3 pp |
Barn i hushald med vedvarande låginntekt – 2011-2013 til 2017-2019
Andel barn 0–17 år som bur i hushald med inntekt under 60 % av medianen i heile treårsperioden. Dette er det vanlegaste målet på barnefattigdom.
- Kommunen
- Fylkessnitt (Møre og Romsdal)
- Landet
Barnefattigdom i Møre og Romsdal 2022-2024
Flest: Vestnes (13,0 %) · Færrast: Stranda (5,6 %) · Skodje (-2019) er nr. av 27 (fylkessnitt 9,0 % · 4 053 barn i heile fylket)
Sortert frå flest til færrast barn i hushald med vedvarande låginntekt.
Barnefattigdom mot pengebruk på barn og unge 2025
Kvart punkt er ein kommune i Møre og Romsdal: barnefattigdom 2022-2024 vassrett, og netto driftsutgifter til barnehage, grunnskule og barnevern per innbyggjar loddrett. I fylket brukar kommunane med mest barnefattigdom også mest på barn og unge (samanheng 0,230).
Skodje (-2019) brukar
—
per innbyggjar på barn og unge
Fylkessnitt
36 493 kr
barnefattigdom 9,0 %
Brukar mest
Aukra
56 191 kr · 11,6 % fattigdom
Brukar minst
Kristiansund
29 740 kr · 10,9 % fattigdom
| Kommune | Barnefattigdom | Barnehage | Grunnskule | Barnevern | Sum per innbyggjar |
|---|---|---|---|---|---|
| Vestnes | 13,0 % | 11 308 kr | 17 769 kr | 2 869 kr | 31 946 kr |
| Fjord | 12,1 % | 11 404 kr | 23 884 kr | 2 902 kr | 38 190 kr |
| Aukra | 11,6 % | 16 480 kr | 33 963 kr | 5 748 kr | 56 191 kr |
| Sykkylven | 11,0 % | 11 027 kr | 20 352 kr | 3 827 kr | 35 206 kr |
| Kristiansund | 10,9 % | 10 587 kr | 16 346 kr | 2 807 kr | 29 740 kr |
| Smøla | 10,9 % | 12 372 kr | 23 645 kr | 2 358 kr | 38 375 kr |
| Sande | 10,8 % | 13 199 kr | 21 251 kr | 2 078 kr | 36 528 kr |
| Sunndal | 10,4 % | 13 027 kr | 22 840 kr | 3 146 kr | 39 013 kr |
| Surnadal | 10,3 % | 12 975 kr | 23 030 kr | 2 789 kr | 38 794 kr |
| Tingvoll | 9,7 % | 10 566 kr | 21 125 kr | 3 281 kr | 34 972 kr |
| Volda | 9,4 % | 13 925 kr | 21 171 kr | 2 852 kr | 37 948 kr |
| Herøy (Møre og Romsdal) | 9,2 % | 12 132 kr | 18 837 kr | 2 020 kr | 32 989 kr |
| Averøy | 9,1 % | 10 548 kr | 24 025 kr | 1 435 kr | 36 008 kr |
| Molde | 8,9 % | 11 785 kr | 18 039 kr | 2 548 kr | 32 372 kr |
| Gjemnes | 8,7 % | 12 931 kr | 23 178 kr | 1 645 kr | 37 754 kr |
| Hustadvika | 8,4 % | 12 885 kr | 22 476 kr | 3 100 kr | 38 461 kr |
| Hareid | 8,3 % | 11 157 kr | 19 710 kr | 3 261 kr | 34 128 kr |
| Haram | 8,3 % | 11 305 kr | 18 956 kr | 2 072 kr | 32 333 kr |
| Ulstein | 8,1 % | 12 733 kr | 21 518 kr | 2 262 kr | 36 513 kr |
| Rauma | 7,9 % | 12 962 kr | 20 369 kr | 3 256 kr | 36 587 kr |
| Ørsta | 7,8 % | 13 114 kr | 20 934 kr | 2 339 kr | 36 387 kr |
| Aure | 7,5 % | 11 189 kr | 25 956 kr | 4 029 kr | 41 174 kr |
| Ålesund | 6,9 % | 12 035 kr | 17 868 kr | 2 711 kr | 32 614 kr |
| Sula | 6,8 % | 13 856 kr | 20 601 kr | 2 640 kr | 37 097 kr |
| Giske | 6,5 % | 13 430 kr | 22 846 kr | 1 640 kr | 37 916 kr |
| Vanylven | 6,0 % | 8 569 kr | 21 743 kr | 3 524 kr | 33 836 kr |
| Stranda | 5,6 % | 10 560 kr | 20 134 kr | 1 546 kr | 32 240 kr |
Per innbyggjar er netto driftsutgifter delt på heile folketalet (KOSTRA-tabell 12362) – nyttig for å sjå kor stor del av kommunekassa som går til barn og unge.
Inntektsfordeling i Møre og Romsdal 2024
Jamnast: Fjord (0,204) · Skeivast: Sande (0,258) · Skodje (-2019) er nr. av 27 (fylkessnitt 0,224)
Sortert frå jamnast (lågast Gini) til skeivast fordeling.
Inntektsgruppene over tid 2015–2019
Dei lågaste tre gruppene har krympa 1,7 prosentpoeng sidan 2015, mens dei høgaste tre har vakse 1,8 prosentpoeng.
- Lågaste tre grupper
- Midtre fire grupper
- Høgaste tre grupper
Kvar ligg Skodje (-2019) i heile landet?
Plasseringa blant alle kommunane med tal, ikkje berre i eige fylke. Nr. 1 har høgast verdi.
Barnefattigdom 2022-2024
— av 344
— · av barna 0–17 år
Brukt per barn 2025
— av 344
— · barnehage, skule og barnevern
Brukt per innbyggjar 2025
— av 344
— · på barn og unge
Gini 2024
— av 358
— · nr. 1 = mest ulikt
Mest barnefattigdom i landet
Minst barnefattigdom i landet
Kjelder: SSB 09114 (Gini og P90/P10) og 12558 (inntektsgrupper) og 12944 (barn i vedvarande låginntekt), KOSTRA 12362 (netto driftsutgifter) og 07459 (talet på barn 0–17 år). Tala gjeld hushald og inntekt etter skatt; studenthushald er haldne utanom i SSB sine ulikskapsmål.
Median inntekt per hushaldstype – samla inntekt og inntekt etter skatt (kr)
| Hushaldstype | Tal | Samla inntekt | Etter skatt | Etter skatt – Møre og Romsdal | Etter skatt – landet | Avvik frå landet |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Alle hushald | 1 980 | 818 000 kr | 640 000 kr | 552 000 kr | 540 000 kr | +18,5 % |
| Einebuande | 647 | 406 000 kr | 322 000 kr | 302 000 kr | 311 000 kr | +3,5 % |
| Par utan barn | 481 | 909 000 kr | 701 000 kr | 662 000 kr | 675 000 kr | +3,9 % |
| Par med barn 0-17 år | 516 | 1 107 000 kr | 840 000 kr | 879 000 kr | 883 000 kr | −4,9 % |
| Ensleg mor/far med barn 0-17 år | 89 | 547 000 kr | 446 000 kr | 440 000 kr | 438 000 kr | +1,8 % |
Median inntekt etter skatt per hushaldstype (kr)
- Alle hushald
- Einebuande
- Par utan barn
- Par med barn 0-17 år
- Ensleg mor/far med barn 0-17 år
Kjelde:SSB 06944 – Inntekt for hushald, etter hushaldstype. Studenthushald er ikkje inkludert.
Skattepliktig gjeld, bruttoformue og bankinnskot – busette 17 år og eldre (kr)
Per person 17 år og eldre
Gjeld, gjennomsnitt
819 300 kr
Landet: 850 600 kr (−3,7 %)
Gjeld, median
157 700 kr
Landet: 168 500 kr (−6,4 %)
Bruttoformue, gjennomsnitt
1 089 500 kr
Landet: 1 333 800 kr (−18,3 %)
Bankinnskot, gjennomsnitt
266 700 kr
Landet: 300 200 kr (−11,2 %)
Gjeldsgrad (gjeld / bruttoinntekt): 1,73 – landet 1,76
Utvikling per person – kommunen mot landet (kr)
- Gjeld (snitt)
- Bruttoformue (snitt)
- Gjeld – landet
- Bruttoformue – landet
Kjelde:SSB 05854 – Skattepliktig formue er likningsverdiar (bustad blir verdsett lågare enn marknadsverdi). Median vs. gjennomsnitt gir eit bilete av skeivfordeling.
Bustad og bokostnader
Kva kostar det å eige og leige bustad i kommunen? Klikk på eit tal for å gå til modulen.
—
Einebustad 120 m² (Huseierne)
—
Alle bustadtypar
—
—
Vatn, avløp, avfall og feiing
Median inntekt etter skatt per hushald 2019: 640 000 kr
Gjennomsnittleg kvadratmeterpris (kr) og tal på omsetningar per bustadtype, per kvartal
Kjelde: SSB 14310 . Kvartalstal. Stipla linjer viser landet. Kommunar med få omsetningar kan ha store svingingar frå kvartal til kvartal.
SSBs leigemarknadsundersøking blir publisert per prissone, ikkje per kommune. Tala under gjeld prissonen kommunen er plassert i.
Årsgebyr for vatn, avløp, avfall og feiing – standardbustad, ekskl. mva (kr). Stipla linjer viser fylkes- og landssnitt.
Kjelde: SSB 12842
Ingen artiklar eller lenkjer enno